Ułatwiamy Wasze życie

Ułatwiamy Twoje Życie dostarczając urządzenia do bezpiecznego transportowania osób starszych i niepełnosprawnych

Seniorzy często zmagają się z wieloma dolegliwościami, takimi jak podwyższone ciśnienie, cukrzyca, choroby serca, obniżona sprawność ruchowa. Chodzenie po schodach to prawdziwe wyzwanie dla nich, dlatego przedstawiamy samobieżne krzesełko schodowe.

Jest to wygodny fotelik wyposażony w oparcie, podnóżek, podłokietniki, pas bezpieczeństwa. Urządzenie porusza się wzdłuż szyny jezdnej montowanej do stopni schodów. Podłokietniki mają  regulowaną szerokość co jest dużym ułatwieniem dla osób z większą tuszą.

Krzesełko schodowe jest zasilane akumulatorami, które doładowują się automatycznie dzięki ładowarce wpiętej w gniazdko. Dzięki akumulatorom można z niego korzystać również w trakcie przerw w dostawie prądu. Krzesełko schodowe może być instalowane na schodach znajdujących się wewnątrz budynku jak i na podwórku – na zewnątrz. Jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Modele montowane na zewnątrz są wyposażone dodatkowo w ochronny pokrowiec.

W czasie kiedy urządzenie nie jest używane zarówno siedzisko, podnóżek jak i podłokietniki mogą być złożone, aby nie utrudniały pozostałym domownikom poruszania się po schodach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie w domach gdzie są wąskie schody.

Krzesełko jest wyposażone as wiele czujników. Jeżeli na schodach pojawi się jakaś przeszkoda, np. torebka, but, dziecięca zabawka lub rodzinny pupil – mechanizm bezpiecznie zatrzyma się przed obiektem.

Koszt takiego krzesełka zależy od wielu czynników, ale można powiedzieć, że ogólna cena za dostawę i montaż krzesełka schodowego na szynie prostej w wersji wewnętrznej to około 8-9 tys zł.

Jeżeli masz pytania związane z krzesełkami schodowymi zadzwoń do nas – jesteśmy do Państwa dyspozycji.