Krzesełko schodowe ułatwi Wasze życie

Ułatwiamy Twoje Życie dostarczając urządzenia do bezpiecznego transportowania osób starszych i niepełnosprawnych

Bezpieczne krzesełko schodowe dla seniora.

Seniorzy często zmagają się z wieloma dolegliwościami, takimi jak podwyższone ciśnienie, cukrzyca, choroby serca, obniżona sprawność ruchowa. Chodzenie po schodach to prawdziwe wyzwanie dla nich, dlatego przedstawiamy samobieżne krzesełko schodowe.

Jest to wygodny fotelik z oparciem, podnóżkiem, podłokietnikami i pasem bezpieczeństwa. Urządzenie porusza się wzdłuż szyny jezdnej montowanej do stopni schodów. Podłokietniki mają  regulowaną szerokość co jest dużym ułatwieniem dla osób z większą tuszą.

Krzesełko schodowe jest zasilane akumulatorami. Akumulatory te doładowują się automatycznie dzięki ładowarce wpiętej w gniazdko. Dzięki akumulatorom można z niego korzystać również w trakcie przerw w dostawie prądu. Krzesełko schodowe można zamontować na schodach wewnątrz budynku jak i na podwórku – na zewnątrz. Jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowe wyposażenie modeli zewnętrznych stanowi ochronny pokrowiec. Jego zadaniem jest ochrona krzesełka przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

W czasie kiedy urządzenie nie jest używane zarówno siedzisko, podnóżek jak i podłokietniki mogą być złożone. Dzięki temu nie utrudniają pozostałym domownikom poruszania się po schodach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie w domach gdzie są wąskie schody.

Krzesełko schodowe ma czujników. Jeżeli na schodach pojawi się przeszkoda, np. torebka, but, dziecięca zabawka – mechanizm bezpiecznie zatrzyma się przed obiektem.

Koszt takiego krzesełka zależy od wielu czynników. Ale można powiedzieć, że cena za dostawę i montaż wewnętrznego krzesełka schodowego na szynie prostej to około 10 tys zł. Warto pamiętać o możliwości uzyskania dofinansowania na zakup urządzeń likwidujących bariery architektoniczne. Odpowiednio wypełniony wniosek należy złożyć na początku roku w jednej z wymienionych instytucji: MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej), PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), i MOPR (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie).

Jeżeli masz pytania związane z krzesełkami schodowymi zadzwoń do nas. Nasi specjaliści w firmie Windy Schodowe są zawsze do Państwa dyspozycji.