Winda schodowa dla niepełnosprawnych

Winda dla niepełnosprawnych – proste urządzenie a jednak w wielu miejscach, osoby na wózkach inwalidzkich mogą o niej tylko pomarzyć. Od wielu lat zajmujemy się promocją urządzeń mających na celu likwidację barier architektonicznych. Opisujemy różne modele, ich funkcje, możliwości montażu w określonych warunkach.

platforma_pionowa_do_transportu_osob_niepelnosprawnych_na_wozkach

Źródło: http://www.windy-schodowe.pl/ciekawostki/25/podnosnik-pionowy-w-szybie-kali-dla-niepelnosprawnych/

 

Różnorodność urządzeń dostępnych na rynku pozwala na dostosowanie windy zarówno do potrzeb osoby niepełnosprawnej, do warunków zabudowy w konkretnym miejscu, jak i do możliwości finansowych.

W budynkach użyteczności publicznej najczęściej są montowane podnośniki pionowe i platformy przyschodowe. Wśród klientów indywidualnych największą popularnością cieszą się krzesełka schodowe, zwłaszcza że dostępne są modele używane (dot. krzesełek na torze prostym). Przed ponowną sprzedażą są one gruntownie sprawdzane przez producenta, w razie potrzeby mają wymieniane podzespoły i wymieniane akumulatory. Krzesełka te są objęte gwarancją a ich cena jest średnio o 50% niższa niż nowego urządzenia.

Reasumując, windy schodowe dla niepełnosprawnych mogą być zamontowane w niemal każdym miejscu, gdzie schody uniemożliwiają dostęp osobom na wózkach inwalidzkich. Poza nimi mogą z nich korzystać osoby starsze, schorowane czy kobiety w ciąży – wszyscy, którzy mają problem w chodzeniem po schodach.