Wakacje z głową

Większość naszych wpisów jest kierowanych do osób niepełnosprawnych ruchowo. Tym razem zwracamy się do wszystkich dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów a także do przypadkowych świadków.

Rozpoczęły się wakacje, kres luzu i beztroskiej zabawy, czas kiedy dzieci i młodzież używa życia. Kochani wypoczywajcie, bawcie się, korzystajcie z lata i jego uroków, ale z głową! Wakacje to czas kiedy w wyniku brawury, braku wyobraźni czy nadzoru dorosłych młodzi ulegają wypadkom. Często na własne życzenie, bo jak inaczej nazwać sytuację kiedy dzieciaki wspinają się słupach energetycznych lub skaczą na główkę na dzikich kąpieliskach?

Dlatego też apelujemy do wszystkich osób, które będą świadkami nieodpowiedzialnych zachowań – zwracajcie dzieciakom uwagę! Nikt nie ma 60 dni urlopu, więc ich zapracowani rodzice, nie będą w stanie mieć na nich oka każdego dnia. Nie bądźcie obojętni na bezpieczeństwo i zdrowie innych.

Niech wakacje będą czasem radości i bezpiecznej zabawy. Kochane dzieciaki, droga młodzieży, korzystajcie z wakacji z głową, bo brak odpowiedzialności często kończy się tak:

bilde