Filmy – krzesełka schodowe, platformy i schodołazy

Wielu naszych Czytelników pyta, jak działa krzesełko schodowe, co to jest zakręt parkingowy, składana szyna lub jak schodołaz pokonuje schody?  Zamiast opisywać to wszystko, zapraszamy do  obejrzenia filmów, na których jest dokładnie pokazane, to o co Państwo pytają, a także o wiele więcej. Na pierwszym filmie jest pokazane działanie składanej szyny, idealne rozwiązanie gdy przed schodami jest mało miejsca, lub całkiem go brak:

Oto krzesełko schodowe w wersji krzywoliniowej (http://www.windy-schodowe.pl/oferta/krzesla-schodowe-dla-osob-starszych/2/krzeselka-schodowe-na-torze-krzywoliniowym/), indywidualnie projektowane pod konkretne schody,  tak aby poza spełnieniem swojej podstawowej funkcji, nie ograniczało przejścia innym:

Tu jest pokazana platforma schodowa (http://www.windy-schodowe.pl/oferta/platformy-schodowe-dla-osob-niepelnosprawnych/3/platforma-schodowa-na-torze-krzywoliniowym-plk8/), zamontowana na ciasnej klatce schodowej + zakręt parkingowy:

Podnośnik pionowy Liftboy – proste i bardzo wygodne rozwiązanie:
To tylko kilka wybranych pozycji, z 30 filmów pokazujących różne urządzenia przeznaczone do likwidacji barier architektonicznych i zasady ich działania. Pozostałe są dostępne na kanale YouTube – Windy Schodowe. Wszystkie wyżej pokazane produkty są do kupienia w Polsce. Mogą być montowane zarówno w domach prywatnych jak i w miejscach publicznych, szkołach, przedszkolach, urzędach, kinach teatrach – wszędzie tam, gdzie schody utrudniają dostęp osobom starszym i niepełnosprawnym.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych proponuje uprawnionym osobom dofinansowanie na zakup i montaż urządzeń do likwidacji barier. Wysokość takiego dofinansowania może wynieść nawet 80% kosztów inwestycji. W przypadku braku dofinansowania warto rozważyć zakup używanego urządzenia, ceny są przystępne.
Drodzy Czytelnicy, mamy do Was gorącą prośbę – obejrzyjcie filmy i napiszcie do nas, czy macie jakieś sugestie odnośnie tych urządzeń? Czy chcielibyście zobaczyć coś jeszcze? Postaramy się to sfilmować. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby szeroko reklamować urządzenia służące likwidacji barier. Pomagają one pokonać schody nie tylko niepełnosprawnym ale również starszym, schorowanym, kobietom w ciąży czy okresowo unieruchomionym, np. po operacji lub z nogą w gipsie. Wy również możecie to zrobić, udostępniając ten wpis swoim znajomym na FB, lub przesyłając linka. Działajmy, aby nasz kraj był krajem bez barier!