Seks jest dobry. Bo niby czemu nie?

Seks – dzisiaj wszystko ocieka seksem, od reklamy proszku do prania przez płyn do mycia podłogi po samochód. Seks przyciąga i dobrze sprzedaje. Seks kojarzony jest z pięknem, młodością, beztroską a przede wszystkim przyjemnością.

Seks jest dobry. Bo niby czemu nie? Poza możliwością powołania nowego życia na świat, dostarcza wiele przyjemności. Niestety w naszym społeczeństwie wiele tematów związanych z seksem to wciąż tabu, np. seks osób niepełnosprawnych, seks seniorów, seks par homoseksualnych. Z racji profilu naszej strony, skupimy się na seksie osób niepełnosprawnych.

sex z osobą niepełnosprawną na wózku

Osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności mają podobne pragnienia i potrzeby jak inni ludzie. Z premedytacją używam słowa „inni” a nie „zdrowi”, ponieważ każdy, ale to absolutnie każdy z nas ma jakieś ograniczenia. Osoby niepełnosprawne mają je większe, więc więcej troski i uwagi powinno się im poświęcić. Społeczeństwo paradoksalnie woli udawać, że temat i problem nie istnieje a seksualność ich zamiatają pod przysłowiowy dywan.

Niepełnosprawny np. jeżdżący na wózku ma problem z poruszaniem się a co za tym idzie z samooceną. Porównuje się do wszechobecnej ikony umięśnionego herosa i wpada w dodatkowe kompleksy, co do swojej atrakcyjności seksualnej. Zupełnie niepotrzebnie! Zamiast na ograniczenia, trzeba patrzeć na możliwości i te w pełni wykorzystywać. Seks to nie jest tylko kilkuminutowa penetracja, to szereg pieszczot przed, po a czasem zamiast. Przyjemność można osiągnąć na wiele sposobów i na wiele sposobów można ją dać drugiej osobie. Seks to nie jest domena genitaliów ale całych ciał. Czy całowanie, dotykanie nie sprawia przyjemności? Każdy z nas ma na ciele własną mapę wrażliwych punktów. Jedni uwielbiają całowanie i lizanie karku, inni masaż pośladków, warto odkryć całą gamę stref erogennych i doskonalić pieszczenie ich.

Wszystko jest dla ludzi – seks również. Bez względu na ograniczenia można znaleźć swoją drogę do satysfakcji. Warto o tym rozmawiać, jeśli nie z rodziną to z lekarzem lub na internetowym forum. Warto korzystać z porad i doświadczenia osób w podobnej sytuacji. Warto dzielić się swoimi opiniami, jeśli nie otwarcie to pod wybranym nickiem. Zdecydowanie nie warto natomiast zamykać się w sobie i swoich czterech ścianach ze swoimi problemami.