Jak spędzacie najbliższe dni?

Tegoroczna majówka tuż, tuż. Urlopy zaplanowane, miejsca wypoczynku wybrane… brzmi jak w reklamie, co? A tak poważnie, to jak spędzacie najbliższe dni? Wybieracie się gdzieś w gronie rodziny lub znajomych? To doskonała okazja na wyjechanie z domu. Dosłownie na wyjechanie, nie koniecznie gdzieś daleko, choćby z bloku na spacer.

W codziennej gonitwie nie zawsze jest czas, siły, możliwości żeby wyjechać. Osoby niepełnosprawne ruchowo potrzebują pomocy opiekuna, czy to w pokonaniu schodów czy innych barier architektonicznych. Taki długi weekend jest idealną okazją do tego. W pracy wolne, pogoda ładna, tylko korzystać.

Korzystać, ale jak skoro albo są bariery architektoniczne albo brakuje funduszy na odpowiedni sprzęt. I na to jest rada – można wypożyczyć sprzęt, np. schodołaz. Jak ktoś nie będzie z niego korzystał na co dzień, nie musi inwestować pieniędzy w urządzenie, którego będzie używał okazjonalnie.

Można umówić się na wypożyczenie takiego pomocnika na kilka dni lub tygodni. Można podjechać do sklepu stacjonarnego, obejrzeć dostępne modele i na miejscu wybrać najbardziej odpowiadający. A jeśli się sprawdzi i nie będziecie chcieli się z nim rozstawać, to można go kupić na własność. To porządny sprzęt, więc spokojnie można wybrać ekonomiczne rozwiązanie i kupić używany model.

Polecamy sklep/wypożyczalnię w Nowym Dworze Mazowieckim – 30 min drogi od centrum Warszawy, blisko trasy nr 7 na Gdańsk. W związku z częstymi wyjazdami do klientów, właściciel prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia się, żeby na 100% ktoś był na miejscu.

Jeśli natomiast spędzicie trochę czasu przy komputerze, przypominamy Wam o naszych aktualnych akcjach:

na wesoło – przysyłajcie nam śmieszne zdjęcia, pokazujące niepełnosprawność w krzywym zwierciadle

na poważnie – co Wam najbardziej przeszkadza (poza oczywiście niepełnosprawnością) w codziennym funkcjonowaniu – nastawienie innych ludzi, bariery architektoniczne, lęki?

na intymnie – opiszcie nam Wasze historie – jaki jest powód Waszej niepełnosprawności? Choroba, wypadek? Jak dajecie sobie z nią radę w życiu codziennym?

na pozytywnie – jakie ośrodki wypoczynkowe macie sprawdzone, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych? Może dzięki Waszym wskazówkom, nasi czytelnicy postanowią je odwiedzić w trakcie zbliżających się wakacji 🙂 Jeden typ już mamy Dworek Słoneczko 2