Jurek Owsiak gra dla seniorów!

7

Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – czy jest ktoś, kto o nich jeszcze nie słyszał? Chyba nie. Owsiak od lat kwestuje na rzecz chorych dzieciaków. Co roku, z zebranych pieniędzy finansuje zakup sprzętu medycznego dla określonych grup potrzebujących (dla noworodków, dla dzieci zagrożonych onkologicznie, dla ofiar wypadków itp.).

W tym roku Owsiak, zrobił coś co sprawiło, że jeszcze niżej chylę przed nim czoła. Kwestuje także na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. W reklamach zwykle mamy uśmiechniętego dziadka ze szklanką herbaty, lub babunię zajmującą się wnukami. W rzeczywistości nie jest tak różowo. Seniorzy z bagażem chorób podeszłego wieku często zderzają się z brakiem poszanowania swoich potrzeb.

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka – pomyślmy o nich. W jaki sposób, możemy im pomóc. Na miarę naszych możliwości. Czasem rozwiązania są banalnie proste. Np. likwidacja barier architektonicznych w domu Babci czy Dziadka. Wydaje się, że to drogi interes i wymagający dużo zachodu? Nic bardziej mylnego. Jeżeli Dziadek lub Babcia mają orzeczenie o niepełnosprawności, to PFRON sfinansuje do 80% urządzenia (z montażem), pomagającego w poruszaniu się np. po schodach.

Jest wiele rodzajów urządzeń, montowanych zarówno w domu jak i na zewnątrz, ale o tym już było w poprzednich wpisach, można też o tym przeczytać TU. Dzisiaj gratulujemy Owsiakowi i przyłączamy się do akcji na rzecz seniorów! Brawo Jurek! Brawo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

O dofinansowaniach można przeczytać TU. O rodzajach urządzeń, ich cenach i dostępności powie nasz ekspert. Wystarczy zadzwonić  692 44 94 74.