Używane krzesełka schodowe Acorn

Trudna sytuacja finansowa osób niepełnosprawnych, nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Dostępność urządzeń pomagających pokonywać im przeszkody i bariery architektoniczne np. schody jest coraz większa, ale koszt często przekracza możliwości statystycznego Kowalskiego. Tym bardziej Kowalskiego na wózku inwalidzkim, który ma utrudniony dostęp (zarówno w przenośni jak i w rzeczywistości) do dobrze płatnej pracy.

Na szczęście można kupić używane urządzenia, przykładowo krzesełko schodowe Acorn. Używany model po demontażu, zostaje poddany gruntownej kontroli technicznej a siedzisko i akumulatory są wymieniane na całkiem nowe. Takie krzesełko ma gwarancję, standardowo na rok, ale za nie wielką dopłatą można ją przedłużyć dożywotnio.

Krzesełko Acorn można montować zarówno na torze prostym jak i krzywoliniowym, wewnątrz budynku i na zewnątrz. Jeżeli ma ono służyć przed domem trzeba zadbać o zabezpieczenie układu zasilającego i siedziska przed wilgocią. Nie wymaga ono w zasadzie żadnych prac konserwatorskich, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć szynę.

Ma ono wygodne podłokietniki, pas bezpieczeństwa, nie trzeba się bać, że osoba z niego korzystająca przechyli się i spadnie ze schodów. Krzesełko to jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z poruszaniem się po schodach, ale radzą sobie z chodzeniem po płaskiej nawierzchni, służy ono bowiem do przewozu samych osób a nie osób na wózkach inwalidzkich. Dla tych jest dedykowany szereg innych urządzeń.

Przed decyzją o kupnie krzesełka Acorn, warto skonsultować się z firmą, która je dostarcza i przedyskutować projekt szyny, na której ma się ono poruszać. Czasem, zamiast zamawiać droższą wersję krzywoliniową, można zamontować dwa tory prostoliniowe. Nie dość, że taka opcja jest tańsza, to jeszcze mamy możliwość odsprzedania takiego krzesełka, gdy przestanie już być potrzebne. A jak już było wspomniane na początku, dla niepełnosprawnego Kowalskiego, każda złotówka jest bardzo istotna.