Schodołaz gąsienicowy Stairmax – rewolucja w transportowaniu osób niepełnosprawnych

Stairmax to jedyny schodołaz gąsienicowy na świecie, który pozwala samodzielnie wjeżdżać i zjeżdżać po schodach, niepełnosprawnemu bez pomocy osoby trzeciej. Mobilność, niezależność, łatwość w obsłudze i stabilność to cechy wyróżniające to urządzenie spośród innych dostępnych na runku.

Schodołaz Stairmax jest zasilany bateriami, można go używać zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Doskonale radzi sobie również na schodach krzywoliniowych, wystarczy, że półpiętro ma 1 metr szerokości. Może być używany na schodach z kątem nachylenia do 35 stopni i o długości do 200m.

Wózek, który będzie używany z tym schodołazem (http://www.windy-schodowe.pl/oferta/schodolazy-do-likwidacji-barier-architektonicznych/1/uzywany-schodolaz-kroczacy-scalamobil/) wymaga drobnej adaptacji (montaż dwóch rurek?). Jest to kwestia bezpieczeństwa i czynność ta powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowaną osobę.

Osoba niepełnosprawna, która chce samodzielnie używać tego urządzenia, powinna posiadać sprawne ręce (zarówno ramiona jak i palce) a także być sprawna umysłowo. Przed rozpoczęciem jazdy, należy się upewnić, że przy schodach jest przynajmniej jedna poręcz. Po wjechaniu/zjechaniu ze schodów, schodołaz Stairmax może być łatwo odczepiony od wózka i schowany np. do bagażnika samochodowego.

Ze względów bezpieczeństwa, nie można go używać na schodach spiralnych, mokrych, oblodzonych, pokrytych dywanem/wykładziną dywanową.

To urządzenie jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych schodołazów, gdyż nie wymaga pomocy opiekuna, a także dla platform przyschodowych, ponieważ jest mobilne i można zabrać je wszędzie ze sobą.

Dane techniczne:

  • udźwig: 130 kg (osoba niepełnosprawna + wózek)
  • napęd 12V
  • waga: 64kg
  • wymiary: 1473x635mm
  • baterie: 2x6V / 20Ah. W pełni naładowane baterie pozwalają na pokonanie 650 schodów (w górę).
  • szybkość poruszania się po schodach: w górę 6,5m/min, w dół 7,7m/min
  • hamulce: elektromagnetyczne