Platforma pionowa Kali B do transportu osób niepełnosprawnych

Platformy pionowe mogą być wysokiego i niskiego podnoszenia. Nadają się do instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Charakteryzują się estetycznym wykonaniem, są bezpieczne dla użytkowników oraz proste w obsłudze. Z łatwością można je dopasować do każdego miejsca.

Dobrym przykładem takiego urządzenia jest platforma pionowa Kali B do transportu osób niepełnosprawnych.

Urządzenie stosowane jest głównie na zewnątrz budynków, ale można je również wykorzystać wewnątrz budynku. Kali B często znajduje zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej, obiektach prywatnych i wszędzie tam, gdzie jest potrzeba likwidacji barier architektonicznych.

Kali B jest platformą bez szybu o wysokości podnoszenia do 3 metrów.  Posiada napęd śrubowy, który znajduje się w bocznej części urządzenia. Panele blaszane z wypełnieniem wygłuszającym pracę napędu stanowią tu obudowę maszynowni. Platforma może być montowana na powierzchni ok. 2,2 m2.

 

Wymiary platformy Kali B

platforma pionowa Kali B do transportu osób niepełnosprawnych

Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym można tu zastosować niskie rampy najazdowe lub zagłębienia jedynie 60 mm. Duży nacisk położony został na zabezpieczenie antykorozyjne i to one razem z prostą konstrukcją, wpływają na niezawodność działania urządzenia w każdych warunkach atmosferycznych.

Parametry techniczne Kali B

Wysokość podnoszenia: do 3 metrów
Liczba przystanków: 2
Miejsce instalacji: wewnątrz lub na zewnątrz budynku
Szyb: bez szybu
Wymiary platformy: 900×1400 mm (wersja 180˚) i 1100×1400 mm (wersja 90˚)
Podszybie: 60 mm lub 0 mm (rampa najazdowa)
Napęd: śrubowy
Udźwig: 385 kg
Prędkość: 0,06 m/s
Moc: 1,5 kW
Zasilanie: 400 V (3-fazowe) lub 230 V (1-fazowe), 50 Hz

Kali B jest zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

W opcjach możliwe jest zamówienie platformy m.in. z malowaniem dowolnym kolorem z palety RAL, wykonaniem ze stali nierdzewnej, różnymi materiałami i kolorami wypełnienia furtek i barierek podestu czy zabezpieczeniem przed niepowołanym użyciem poprzez zdalne załączanie zasilania.

Cena platformy Kali B rozpoczyna się od 25 tys. zł. Warto pamiętać, że na to urządzenie możliwe jest uzyskanie dofinansowania w ramach likwidacji barier architektonicznych lub likwidacji barier technicznych. Więcej na temat dofinansowań można znaleźć tutaj.