Krzesełko schodowe Acorn A180 na szynie krzywoliniowej

Krzesełko schodowe zwane też windą schodową to urządzenie, które pozwala zlikwidować bariery architektoniczne w postaci schodów. Pomaga osobom niepełnosprawny i starszym w łatwy sposób pokonywać schody. Urządzenia dzielą się na te montowane na szynie prostej i na szynie krzywoliniowej.

W tym artykule opisane zostanie krzesełko schodowe Acorn A180 na szynie krzywoliniowej.

krzesełko schodowe Acorn A180

Krzesełko schodowe Acorn A180 na szynie krzywoliniowej

Firma Acorn jest wieloletnim liderem wśród producentów krzesełek schodowych. Są one projektowane i montowane w Wielkiej Brytanii. Urządzenia charakteryzują się prostotą obsługi i bezpieczeństwem działania. Posiadają też wszystkie certyfikaty i normy, które obowiązują w Unii Europejskiej CE i TÜV.

Krzesełko schodowe Acorn A180 porusza się po szynie jezdnej, którą mocuje się do stopni schodów. Zaprojektowane zostało do użytku wewnętrznego. Posiada wbudowany system miękkiego startu i stopu.

Urządzenie przeznaczone jest do przewozu jednej osoby. Jego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Porusza się po torze krzywoliniowym o zmiennym kącie nachylenia toru w zakresie 0-58 stopni.

Acorn A180 jest standardowo wyposażony w składane i obracane siedzisko, system antyzakleszczeniowy, pasy bezpieczeństwa oraz składany podnóżek. W standardzie jest też ładowarka, która musi być na stałe podłączona do gniazdka elektrycznego.

Wśród elementów dodatkowych warto wymienić specjalny zakręt, który pozwala parkować krzesełko na górze lub na dole schodów.

krzesełko schodowe Acorn A180

Maksymalna długość szyny jezdnej w tej windzie schodowej wynosi 30 metrów. Tor jezdny krzesełka można montować po prawej oraz po lewej stronie schodów (w zależności od potrzeb). Czas dostawy i montażu urządzenia jest bardzo krótki w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami, dzięki zastosowaniu unikalnego sposobu produkcji toru jezdnego.

Budowa krzesełka schodowego Acorn A180

krzesełko schodowe Acorn A180

Krzesełko schodowe Acorn A180 zbudowane jest z następujących elementów:

  1. Oparcie i siedzisko (wyściełane).
  2. Sterownik (łatwy w obsłudze).
  3. Pas bezpieczeństwa.
  4. Składane ramiona, podłokietnik i siedzisko (umożliwiają łatwy dostęp do schodów).
  5. Obrotowe siedzenie (nie ma potrzeby skręcania ciała, aby wsiadać i wysiadać z windy).
  6. Diagnostyczny wyświetlacz cyfrowy (informuje o stanie urządzenia).
  7. Szyna modułowa (umożliwia szybką wymianę części szynowych podnośnika z elementów składowych, umożliwiając szybszą dostawę i czas montażu).
  8. Czujniki bezpieczeństwa na podnóżku i karetce (automatycznie zatrzymują podnoszenie, jeśli napotkane zostaną przeszkody).
  9. Ręczny pilot (umożliwiający “zadzwonienie” lub “wysyłanie” podnośnika w górę i w dół po schodach).

Cena krzesełka schodowego Acorn A180

Cena krzesełka Acorn A180 w zależności od wybranych opcji zaczyna się od 25 tys. zł brutto. Oczywiście można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu tego rodzaju urządzenia.