Charakterystyka platformy schodowej Ascendor PLK8

Platforma schodowa Ascendor PLK8 przeznaczona jest do montażu na schodach krzywoliniowych lub zabiegowych. Nadaje się również do montażu na schodach prostych ze zmiennym kątem nachylenia lub tam, gdzie na dole wymagany jest zakręt parkingowy 180 lub 90 stopni.

platforma_schodowa_ascendor_plk8Urządzenie porusza się po dwóch szynach, które można zamocować do ściany nośnej budynku lub do słupków. Nadaje się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

platforma_schodowa_ascendor_plk8_rozlozonaPopularnym dodatkiem jest tu zakręt parkingowy (180 stopni lub 90 stopni), dzięki któremu urządzenie można schować w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzało innym użytkownikom schodów (w czasie kiedy jest nieużywane).

Jest to najwęższa platforma schodowa na torze krzywoliniowym dostępna na rynku. Zamocowana do ściany, po złożeniu zajmuje 31 cm.

platforma_schodowa_ascendor_plk8_zlozonaTor jezdny urządzenia jest wykonany ze stali nierdzewnej, co pozwala na używanie górnej szyny jako poręczy. Daje to poczucie estetyki i elegancji.

Platforma wyposażona jest w wyświetlacz LCD, który pozwala szybko zlokalizować błędy czy usterki.

Gdy zabraknie zasilania, bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia dają akumulatory i ich inteligentny system ładowania. Gdy na schodach znajdzie się przeszkoda w postaci dzieci lub zwierząt, system czujników bezpieczeństwa zatrzyma windę automatycznie. Po zamknięciu platformy, blokuje się dostęp do systemu sterowania, dzięki czemu jest ona bezpieczna przed wandalami.

Urządzenie posiada funkcję miękkiego startu i stopu, guzik wezwania pomocy oraz guzik stop.

Dodatkowe opcje urządzenia to: składane krzesełko, które przekształca platformę w krzesełko schodowe użyteczne dla osób z zaburzeniami mobilności, które w późniejszym czasie mogą wymagać wózka inwalidzkiego; naścienny pilot z możliwością blokady; przenośny, bezprzewodowy pilot, który umożliwia przywoływanie windy na żądane piętro jednym naciśnięciem przycisku; trzecia rampa zamontowana na przodzie platformy, wygodna w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni oraz eleganckie wykończenie z nierdzewnej stali lub, na żądanie, w każdym innym kolorze.

Dane techniczne Ascendor PLK8

Udźwig: 225 kg (300 kg w opcji)
Moc: 0,5 kW
Prędkość podróżowania: 0,15 m/s
Zasilanie: 24V DC / 220V-230V ∼50Hz
Szyna: mocowana do ściany (nośnej) lub do stopni schodów (na słupkach)
Wymiary platformy: 800×800 mm i 1000×800 mm
Minimalna szerokość schodów: 100 cm przy montażu toru do ściany i 107 cm przy montażu na słupkach
Kąt nachylenia schodów: 0° – 47°
Poziom hałasu: poniżej 63 dB
Szerokość po złożeniu: 31 cm

Cena platformy schodowej Ascendor PLK8 to od 45 tys. zł w górę. Koszt całkowity zależy tu od długości schodów, sposobu montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach) oraz ilości i rodzaju zakrętów.