«

»

Paź 19

Charakterystyka platformy schodowej Ascendor PLG7

Platforma schodowa na szynie prostej Ascendor PLG7 jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Jest to bardzo trwały produkt.

platforma_schodowa_ascendor_plg7

Urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca, jest to najwęższa platforma schodowa dostępna na rynku. Po złożeniu urządzenia, całość zajmuje tylko 27 cm. Przed schodami potrzebuje jedynie 1,5 metra miejsca.

platforma_schodowa_ascendor_plg7_zlozona

Część elementów konstrukcji urządzenia została wykonana z aluminium. Urządzenie dzięki temu jest bardzo lekkie. Platforma posiada zabezpieczenie przełamania, co daje gwarancję bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Obsługa platformy odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania oraz wyświetlacza LED. Dodatkowo urządzenie posiada mechanizm łagodnego startu oraz stopu.

Są dwie opcje dotyczące najazdu na platformę: standardowa – z boku, oraz (na specjalne życzenie klienta) frontowa – wygodna, gdy przed schodami nie ma wystarczającej ilości miejsca.

platforma_schodowa_ascendor_plg7_najazdy

Urządzenie zaopatrzone jest w przycisk awaryjnego zatrzymania oraz czujniki nacisku na platformie. Akumulatory i inteligentny system ich ładowania pozwalają na bezpieczne korzystanie z windy, gdy zabraknie zasilania.

platforma_schodowa_ascendor_plg7_przyciski

Może być montowane w budynkach wielopiętrowych wraz z przystankami między piętrami. Gdy istnieje taka potrzeba, przystanki mogą być dodawane po montażu.

Tor jezdny platformy Ascendor PLG7 jest wykonany ze stali nierdzewnej. Pozwala to na używanie górnej szyny jako poręczy.

platforma_schodowa_ascendor_plg7_porecz

Silnik zintegrowany jest z platformą. Platforma i barierki bezpieczeństwa otwierają się i zamykają automatycznie po naciśnięciu przycisku.

Opcjonalnie na platformie montowane jest siedzisko. Pozwala ono korzystać z urządzenia osobom poruszającym się bez wózka inwalidzkiego.

Dane techniczne Ascendor PLG7

Udźwig: 225 kg (300 kg w opcji)
Moc: 0,5 kW
Prędkość podróżowania: 0,15 m/s
Wymiary platformy: 800×800 mm i 1000×800 mm (dowolny wymiar w opcji)
Zasilanie: 24V DC / 220V-230V ∼50Hz
Szyna: mocowana do ściany nośnej lub do stopni schodów (na słupkach)
Poziom hałasu: poniżej 63 dB
Minimalna szerokość schodów: 100 cm przy montażu toru do ściany – 107 cm przy montażu na słupkach
Kąt nachylenia schodów: 0° – 47°
Szerokość po złożeniu: 27 cm

Cena platformy schodowej Ascendor PLG7 wynosi od 30 000 zł. Na cenę ma wpływ długość toru, sposób montażu (do ściany/ do stopni schodów) oraz ilość miejsca przed schodami.