Winda dla niepełnosprawnych – cena

Winda dla niepełnosprawnych to urządzenie mające olbrzymi wpływ na komfort życia osoby na wózku inwalidzkim. Urządzenie dźwigowe pozwala łatwo, bezpiecznie, a przede wszystkim samodzielnie pokonać schody. Jeśli czytasz ten artykuł, pewnie już wiesz, jak działają poszczególne modele wind schodowych. Dlatego w niniejszym artykule zajmiemy się kolejnym tematem, jakim jest – cena windy dla niepełnosprawnych. Natomiast jeśli chcesz poznać urządzenia dźwigowe, zapoznaj się z artykułem – “Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych“.

Podane przez nas wartości będą cenami przybliżonymi poszczególnych wind schodowych. Szczegółowa cena windy dla niepełnosprawnych zależy od takich parametrów jak;

  • długość toru jezdnego,
  • ilość zakrętów,
  • czy wybrane opcje dodatkowe (np. kolor albo wyposażenie).

Cena schodołaza kroczącego

Najtańszym urządzeniem jest schodołaz kroczący – używany model marki Scalamobil. Jego cena wraz z dostawą oraz kompletem dokumentacji wynosi ok. 3500 zł brutto. Obsługa schodołazu wymaga obsługi przez opiekuna. Poniżej zamieszczamy grafikę, która przedstawia sposób korzystania oraz podczepiania schodołazu do wózka inwalidzkiego.

Schodołaz kroczący Scalamobil

Cena używanego krzesełka schodowego na szynie prostej

Bardzo atrakcyjne cenowo są używane krzesełka na torze prostym.  Cena tej windy schodowej wynosi ok. 6 000 zł. Krzesełka schodowe są w pełni sprawne, obejmuje je gwarancja oraz mają wymienione akumulatory oraz siedzisko. Modele używanych krzesełek występują tylko na szynie prostej, ponieważ tory krzywoliniowe są projektowane indywidualnie na wymiar schodów.

Istnieją sytuacje w których instalacja krzesełka na szynie prostej, sprawdzi się również na schodach zabiegowych. Na poniższym przykładzie jest wymagane pokonanie 3 pierwszych schodów.

Dla przykładu, przedstawiamy również sposób montażu dwóch krzesełek na torze prostym z przesiadką na półpiętrze. Takie rozwiązanie, pozwala na zaoszczędzenie do 10 000 zł! W stosunku do montażu urządzenia na torze krzywoliniowym.

Cena krzesełka na torze krzywoliniowym

Winda schodowa w postaci urządzenia krzywoliniowego kosztuje od 25 000 zł. Poniżej zamieszczamy zdjęcie krzesełka holenderskiej firmy Otolift. Warto wiedzieć, że montując urządzenie w klatce schodowej, można je sfinansować ze środków zgromadzonych na fundusz remontowy.

Przechwytywanie3

Ceny platform schodowych

Podobnie jest w przypadku platform schodowych, które są najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Platformy schodowe podobnie jak krzesełka występują w wersji prostoliniowej i krzywoliniowej.

A jeśli jeszcze nie wiesz, które urządzenie będzie idealnie pasowało do Twoich potrzeb, przeczytaj artykuł – Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie na zakup windy schodowej z PFRON – nawet do 95% wartości urządzenia! Więcej informacji o dofinansowaniu przeczytasz w artykule –Dofinansowania do likwidacji barier.