Ceny krzesełek schodowych nowych i używanych

Wiele osób rezygnuje z zakupu krzesełka schodowego, ponieważ sądzi, że taki zakup wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, co nie zawsze jest prawdą. Zapoznamy Państwa z cenami oraz możliwościami zakupu krzesełek schodowych. 

Cena katalogowa krzesełka schodowego może wydawać się wysoka, natomiast istnieje możliwość zakupy używanego urządzenia w bardzo rozsądnej cenie. Używane krzesła schodowe są szczegółowo sprawdzane przez producenta, mają regenerowane lub wymieniane części, które pozwalają im działać przez kolejne lata po montażu bez żadnych awarii. Krzesełka używane są w pełni sprawne, zupełnie jak nowe modele, wyglądają estetycznie a ich cena jest nawet o połowę niższa niż za nowe urządzenie.

Nowe krzesełko na torze prostym o długości do 5 metrów kosztuje ok 12 000 zł, a cena używanego krzesełka przyschodowego to tylko ok. 5 000 – 6 000 zł. Dokładna cena jest uzależniona od długości toru, materiału z jakiego są wykonane schody, miejsca montażu (wewnątrz lub na zewnątrz) oraz długości toru.

Krzesełka schodowe występują również w wersji do montażu na torze krzywoliniowym. Tor do takiego krzesełka jest każdorazowo projektowany pod konkretne schody i ich wymiary, dlatego nie ma możliwości zakupu używanego krzesełka. Przykładowa cena krzesełka o torze krzywoliniowym o długości 4 m oraz jednym zakręcie, wynosi ok. 20 000 zł.

Istnieje również inne rozwiązanie umożliwiające pokonywanie krętych schodów, a jest nim montaż dwóch krzesełek prostoliniowym, zamiast jednego na torze krzywoliniowym. Zakup dwóch krzesełek jest tańszy niż jedno na torze krzywoliniowym oraz takie urządzenia można w przyszłości odsprzedać, gdy nie będzie potrzebne.

Warto pamiętać, że osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, które wynosi do 95%! Dofinansowanie obowiązuje zarówno na krzesełka prostoliniowe jak i krzywoliniowe.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące zakupu krzesełka schodowego, zapraszamy do kontaktu.