Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych Ascendor PLG7

Platforma schodowa do przewozu osób niepełnosprawnych Ascendor PLG7, jest prosta w obsłudze, elegancka i niewymagająca dużo miejsca. Jej dużym plusem jest cicha praca, łagodny start oraz zwalnianie na zakrętach (w przypadku gdy jest zamontowana na torze krzywoliniowym). Opuszczane barierki zapewniają bezpieczeństwo osobie, która z niej korzysta – pośrodku znajduje się trzecie ramię bezpieczeństwa – blokujące wózek.

To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach, a także dla wszelkich instytucji publicznych, które chcą umożliwić dostęp osobom na wózkach inwalidzkich. Można ją mocować zarówno do stopni jak i do ściany (musi to być ściana nośna), można zamówić indywidualny rozmiar platformy, tak alby dostosować ją do wymagań klienta. Po złożeniu platforma nie zajmuje wiele miejsca (raptem 25cm od ściany) i nie blokuje przejścia innym osobom. Górna szyna może służyć jako poręcz.

Dla platform montowanych przed budynkiem są dostępne plandeki, alby ochronić zarówno je same jak i mechanizm sterujący przed negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych. Mogą one pracować w zakresie temperatur od -10 do +40 stopni. Platforma Ascendor PLG7 ma standardowo udźwig 225kg, opcjonalnie 300kg. Zgodnie z zaleceniami producenta jest przeznaczona do transportu jednej osoby na wózku inwalidzkim lub jednej osoby na siedzisku.